Price: 20.949.000₫
Original Price: 21.741.800₫
| Batteries Included | Yes |
| Color | Black |
| RAM | 8G |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Charging Protocol | QC 4.0 |
| Brand | Apple |
| Model | Apple iPhone 16 Pro |
| Network | 2G |
| Screen Size | 6.3" |
| Wireless network technology | Wi-Fi 6 |
| Operating System | i0S 17 |
| Screen Type | Super Retina XDR OLED |
| Rear Camera | 48MP |
| Front Camera | 12MP |
| Version | US Version |
| Condition | Used |
| SIM Card Size | Micro |
| SIM Card Slot Count | Single SIM |
| Biometric Security Feature | Face Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | 120Hz |
| Cell Phone Resolution | 2670 x 1200 |
| Video Capture Resolution | 4K |
| Phone Battery Capacity | 3582mAh |
| Power Supply | Wall Plug |
| CPU Brand | Apple |
| CPU Model | A18 |
| SKU | sw260130031259240465499 |